Yazdır Arkadaşına gönder
Denizlerimiz çöp kutusu gibi kullanılıyor
Denizlerimiz çöp kutusu gibi kullanılıyorHer sene deniz ve kıyı temizliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Uluslararası Kıyı Temizliği Günü, DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Sığacık Limanı’nda düzenlenen etkinliğe Seferihisar 60 Yıl İlköğretim Okulu, Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenler, Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri ile dalgıçlar katıldı.

Uluslararası Kıyı Temizliği Günü kapsamında yaklaşık 700 kilo atık toplandı. Atıklar arasında ilk sırayı teneke içecek kutusu aldı. Seferihisar-Sığacık Liman’da gerçekleştirilen etkinlikte toplanan dalgıçlar tarafından denizden çıkarılan atıklar arasında ilk sırayı teneke içecek kutusu alırken diğer ürünler arasında torba, balon, pil, motor pistonu, plastik şişe halkaları, branda, ip, araba lastiği, bebek bezi, yağ ve benzin bidonu, sigara, puro, alüminyum folyo, oyuncak, balık ağı, bardak, tabak, temizlik ürünü ambalajı, branda, çakmak ve ampül yeraldı. Limanın sahil kesimi ise, katılan gönüllüler tarafından ‘temiz’ olarak değerlendirildi.

Tarih: 27/9/2011
707 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.