Yazdır Arkadaşına gönder
Deniz Ticaret Odası 16.Medya ve Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Deniz Ticaret Odası 16.Medya ve Fotoğraf Yarışması sonuçlandı    Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nce düzenlenen "16. Medya ve Fotoğraf Yarışması" sonuçlandı. Ege Bölgesi’nde denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile düzenlenen yarışmada “Denizciliğin Cinsiyeti Yok, Aklı Var” haberiyle Ticaret Gazetesi’nden Duygu Göksu birinci oldu. İlkses Gazetesi’nden Burcu Yanar “48 Yıllık Kanun Değişmeli” haberi ile ikinci, Anadolu Ajansı’ndan Yusuf Şahbaz “Deniz Rençberlerinin Ömrü Su Altında Geçiyor” haberiyle üçüncü oldu. Yarışmada Ege Telgraf Gazetesi’nden Utkucan Akkaş “Balıkçılığa Yeni Hikaye” haberi ile mansiyon, Ticaret Gazetesi’nden Seda Gök, “Su Ürünleri Araştırması” dosyasıyla jüri özel ödülü aldı.

Yarışmanın fotoğraf bölümünde ise birinciliği “Derya Kuzusu” isimli eseriyle Emine Emel Özcan, ikinciliği “Marina” isimli eseriyle Ahmed Melik Yağmur, üçüncülüğü ise “Korkusuz Korkak” isimli eseriyle Emre Tazegül aldı. Yarışmaya gönderilen 17 eser de sergilenmeye değer görüldü.

Öztürk: Yüzleri denize döndürüyorsak ne mutlu

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, her iki yarışmada ödül alan gazeteci ve fotoğraf sanatçılarını tebrik ederken, katılımcılara da teşekkür etti. Haber ve fotoğraf yarışması sayesinde Türk denizciliğine ve bölge denizcilik faaliyetlerine ilgiyi sürekli canlı tuttuklarını dile getiren Öztürk, “Gazeteciler ve fotoğraf sanatçıları bu yarışmamız sayesinde yüzlerini daha fazla denize dönüyorlarsa, ne mutlu bize” dedi.

Yarışmanın medya jürisi İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Kaçar, DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Nurser Gökdemir Işık, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Genel Sekreteri Kadir Kemaloğlu, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gizem Melek ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Arş. Gör. Petek Durgeç’ten oluştu.

Yarışmanın fotoğraf jürisini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülseren Şendur Atabek, Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Murat Kaptan, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Birinci ve Foto Muhabirleri Derneği İzmir Şube Başkanı Turan Gültekin oluşturdu.

Tarih: 16/5/2019
342 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri