Yazdır Arkadaşına gönder
Çeşme'de profesyonel yat kaptanlığı kursları başlıyor
Çeşme'de profesyonel yat kaptanlığı kursları başlıyorDeniz Ticaret Odası’nın bir kuruluşu “Türk Deniz Eğitim Vakfı” (TÜDEV), denizcilik eğitimine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. TÜDEV’in bünyesinde 1997 yılında açılan Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi'nde yat kaptanlığı eğitimlerine yeniden başlanacak.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Géza Dologh, mavi tur ve yat turizmi konularında nitelikli yat kaptanı yetiştirmek amacıyla 1997 yılından buyana eğitimler veren merkezde, yeni dönem kursların 1 Ekim 2012 günü başlayacağını söyledi. Dologh, TÜDEV Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi’nden şu ana kadar toplam 297 yat kaptanının mezun olduğunu belirtti.

Dört ay yat kaptanlığı eğitimi alanların Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan sınava girme hakkını elde ettiğini vurgulayan Dologh, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kursların, ülkenin sorunlarından birisi olan işsizlik konusuna katkısı olacağına da inanıyorum. Denizcilik, sürekli olarak bizlere yeni iş olanakları yaratıyor. Üniversiteye giremeyen gençlerimizin bu kurslara büyük ilgi göstereceğini tahmin ediyorum. Ayrıca, yat kaptanlığı zevkli bir iş ve sektörde ihtiyaç duyulan bir meslek kolu. Çeşme Yat Kaptanlığı Eğitim Merkezi’nde 4 aylık eğitimi başarıyla tamamlayanlar Bakanlık tarafından yapılan sınava girme hakkı elde ediyorlar. Bu sınavda başarılı olanlar ise yat kaptanı olabiliyorlar.”

Kursiyerlere, pratik tekne kullanma eğitimlerinin okula ait motor yat ve yelkenli teknelerde verildiği kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi 722 18 38 no'lu telefon aracılığıyla alınabiliyor.

Tarih: 30/9/2012
798 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri