Yazdır Arkadaşına gönder
Büyükşehir’den 41 kente havayoluyla cenaze hizmeti
Büyükşehir’den 41 kente havayoluyla cenaze hizmetiİzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında başlattığı “havayolu ile ücretsiz cenaze taşıma” hizmetiyle bugüne kadar 2 bin 584 cenazeyi başka kentlerdeki ailelerine ulaştırdı.Büyükşehir Belediyesi yıl sonuna kadar bin 350 cenazeyi daha havayoluyla taşımayı planlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi karayoluna göre hem maliyet hem de zaman açısından fayda sağlayan hizmetiyle 2017 yılının ilk sekiz ayında 653 cenazeyi kent dışına taşıdı. Belediye, bu yıl sonuna kadar İzmir'de vefat edip başka kentlerde defnedilmesi istenen bin 350 cenazenin daha naklini sağlayacak.

41 şehre ücretsiz nakil

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı yetkilileri,havayolu ile cenaze nakil hizmetinin İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’ndan Türkiye’de hava limanı bulunan 41 kente ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Yetkililer “Havayolu ile ücretsiz olarak cenaze taşıma hizmetiyle amacımız, vatandaşlarımızın acılı günlerinde imkanlar dahilindeki her türlü kolaylığı sağlamak, aynı zamanda iklim koşullarını da göz önüne alarak cenazelerin en kısa zamanda memleketlerine ve ailelerine ulaştırılmasıdır. Bu hizmeti yaygınlaştırarak sürdürmeyi hedefliyoruz” bilgisini paylaştı.

Alo 188

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nün Alo 188 Cenaze Hizmetleri hattından konuyla ilgili detaylı bilgi alınabiliyor. Müdürlüğün hattı haftanın her günü 24 saat, resmi ve dini bayram günleri de dahil olmak üzere kesintisiz hizmet veriyor. Olası bir vefat durumunda, ücretsiz aranarak cenaze ve defin işlemlerine ilişkin yardım alınabiliyor.

Tarih: 12/8/2017
2880 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri