Yazdır Arkadaşına gönder
Büyükşehir: Kültürpark'taki gazinolar restore edilecek
Büyükşehir: Kültürpark'taki gazinolar restore edilecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’ta yıkım tartışmalarıyla gündeme gelen Ada ve Göl gazinolarında restorasyona başlanacağını açıkladı. İzmir ve Türkiye'nin kültür ve sanat geçmişinde önemli bir yere sahip tarihsel mekanların rölöveleri çıkarılarak aslına uygun biçimde restore edileceği belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 1930’lu yıllardan günümüze, İzmir ve Türkiye’nin fuarcılık, kültür ve sanat tarihinin en önemli mekanlarından biri olan Kültürpark’taki gazinoların yapılış amacına uygun düzenlenmesi için harekete geçildi. Kültürpark'ı iyileştirme çalışmaları kapsamında, Kasım ayında tahliye işlemleri biten Ada ve Göl gazinolarının restorasyonuna yönelik çalışmalar başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İzmir’in kültürel mirasında önemli bir yere sahip Ada ve Göl gazinoları yıkılmayacak, zaman içerisinde hasar gören tarihi mekanlar aslına uygun bir şekilde restore edilecek. Restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra iki yapı da tarihi kimlik ve karakterlerine yaraşır şekilde işlevlendirilerek hizmet vermeye devam edecek” denildi.


Tarih: 13/1/2020
394 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.