Yazdır Arkadaşına gönder
Bus World Fuarı artık İzmir’de
Bus World Fuarı artık İzmir’de  Daha önce altı kez İstanbul'da düzenlenen Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı “Bus World”, 7. buluşma için Fuarİzmir'i seçti. İzmir’de ilk kez düzenlenen fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, HKF fuarcılık ve Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) işbirliğiyle açıldı. Otobüs sektörünün dünyadaki öncü firmalarını buluşturan fuara 33 ülkeden 22 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.Fuar 19-21 Nisan 2018 tarihleri arasında Gaziemir’deki Fuarİzmir’de ziyaret edilebilecek.

Kocaoğlu: Fuarcılık sektörü büyüyor

Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı’nın açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bus World International Başkanı Didier Ramoudt, TOF Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı ve sektör temsilcileri katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Fuarİzmir yatırımının ardından kentte fuarcılık sektörünün hızla büyüdüğünü belirterek, "Şu anda ülkenin en gelişmiş ve nitelik olarak en kapsamlı fuar mekanı Fuar İzmir’dir” dedi. Kocaoğlu, “Fuarların yaşaması ve gelişmesi için, yerelden ulusala, ulusaldan uluslar arasına büyümesi için elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Bu fuarı İstanbul’un ardından İzmir’de yapma kararı verdiğiniz için hem kendi adıma hem de hemşerilerim adına teşekkür ederim. İzmir bir fuar daha kazandı. Bus World Turkey Fuarı’nı da İzmir’de hep birlikte büyüteceğiz” diye konuştu.

Bekir Çakıcı: İzmir uğurlu gelecek

Bus World’ün merkezinin Belçika olduğunu anlatan HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı, fuarın ilk kez Fuarİzmir’de yapıldığını belirterek, ”İzmir bize uğurlu gelecek. Her fuarda yabancı ziyaretçi ve katılımcı sayısı yüksek tutmaya çalışıyoruz. Bu fuar sadece bir fuar değil otobüs endüstrisindeki tüm gelişmelerin takip edildiği bir yer” bilgisini paylaştı.

Didier Ramoudt: İzmir Dünyaya açılan pencere

Bus World International Başkanı Didier Ramoudt ise İzmir’de düzenlenen fuarda güler yüzler görmenin anlamlı olduğunu kaydetti. Ramoudt, “İzmir bizim için dünyaya açılan bir pencere. Burada iyi bir fuar var. Fuarİzmir büyülü bir alan, Bus World’e yakışır bir mekan. O yüzden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum. Bu fuarı gelecek yıllarda da Fuarİzmir'de düzenleyeceğiz. Bus World’de sadece otobüs fuarı yok. Burada uluslararası bir his var. Bu fuarda tüm ülkeyi ilgilendiren şeylerden bahsediyoruz: Güvenli, rahat seyahat ve temiz enerjiyle ulaşım” diye konuştu.
Mustafa Yıldırım: Yüzde 40 Türk firması var

TOF Başkanı Mustafa Yıldırım ise otomotiv sektörünün dünyaya açılmasındaki en önemli etkinin Bus World olduğunu söyledi. Yıldırım, “Otomotiv sektörü, ihracatın yüzde 16’sını karşılıyor. Bus World 12 sene önce ilk yapıldığında yüzde 4-5 gibi bir oranda Türk firması vardı. Ancak şu an yüzde 40 Türk firması var. Türk otomotiv sektörü dünyada konuşulan bir konumda “dedi.

Özel alım heyetleri de geliyor

19-21 Nisan 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek 7. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı’nda otobüs, midibüs, minibüs, yedek parça, aksesuar ve ekipman, akaryakıt ürünleri, bilgi teknolojileri sağlayan yazılımlar sergilenecek. Profesyonellerin ve üreticilerin buluşup son gelişmeleri takip edebileceği önemli ticari bir platform olan fuarı bu yıl özel alım heyeti de ziyaret edecek. Heyette Fas, Cezayir, Tunus, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Irak, Mısır ve Arap Yarımadası’ndan gelecek önemli firma temsilcileri yer alıyor. Fuarı, 33 ülkeden 22 bin profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Tarih: 19/4/2018
537 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri