Yazdır Arkadaşına gönder
BUEK’ten Öğretmenler Günü’ne görkemli kutlama
BUEK’ten Öğretmenler Günü’ne görkemli kutlamaBahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü 900’ü aşkın çalışanının katıldığı görkemli bir baloyla kutladı. Uğur Okulları’nda onuncu yılını dolduran 48, Bahçeşehir Okulları’nda beşinci ve onuncu yılını dolduran 17 kişiye plaketleri verildi.

İzmir Kaya Termal Otel’de düzenlenen baloda konuşan BUEK Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Türkiye’nin geleneğine sahip olan, kültürünü özümseyen ancak evrensel dünyaya açık bireyler yetiştirmeye çalıştıklarını belirtti. Kurumlarının üniversiteyle birlikte 150 bin öğrenciyi yetiştirdiğini, üç kıtada beş üniversiteye sahip kurumun bugünlere iki odalı bir dershaneden geldiğini anlatan Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gelişimde en büyük pay öğretmenlere ait. Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyet düzeyine ulaşabilmesi için öğretmenlere çok büyük görev düşüyor. Bizler bu ülkenin teminatıyız. Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, zengin olmasının yolu eğitimden geçiyor, eğitimden başka yol arayanlar asla ve asla doğru söylemiyorlar.”

Dünyanın 15 noktasında eğitim kurumlarının bulunduğunu söyleyen Enver Yücel, eğitimde gelinen son noktayı yakından izledilerini belirterek Türkiye’nin eğitimde dünya markası olmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Tarih: 23/11/2016
10972 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri