Yazdır Arkadaşına gönder
Buca Belediyesi'nden engellilere özel destek
Buca Belediyesi'nden engellilere özel destekBuca Belediyesi engelli vatandaşların, ilçe içinde yaşadıkları sıkıntılara yönelik bir proje başlattı. Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne tarafından yürütülen proje kapsamında, Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Buca Engelliler Derneği üyeleri ile “Hayatı paylaşmak için engel yok” adlı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüş boyunca, engelli vatandaşların kaldırımlarda daha rahat hareket edebilmelerini ve karşıdan karşıya rahat geçebilmelerini sağlamaya yönelik afişler, güzergahın farklı noktalarına asıldı.

Dükkan önlerine bırakılan ve kaldırım işgaliyaparak engellilerin rahat hareket etmelerini engelleyen esnafa uyarıda bulunan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, bu hayatta sadece kendilerinin değil engelli vatandaşlarında yaşadığını, onların haklarına karşı saygılı olunması hususunun altını çizdi.


Tarih: 29/4/2012
835 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.