Yazdır Arkadaşına gönder
Buca Belediyesi Evka için alternatif yol yapacak
Buca Belediyesi Evka için alternatif yol yapacakBuca Belediyesi; Evka bölgesinde dört mahalleyi birbirine bağlayan yol çalışmalarına başladı. Üç ayda bitirilmesi planlanan yol ile bölge trafiği önemli şekilde rahatlayacak. Çalışma kapsamında 15 metre genişliğinde 600 metre uzunluğundaki imar yolu ile Adatepe Mahallesi Evka bölgesine bağlanacak.

İlçenin önemli sorunlarından birisinin trafik olduğunu dile getiren Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, bölgede alternatif yolların olmamasına dikkat çekti. Tatı, Evka bölgesinde belediye olanakları ile çok önemli bir alternatif yol kazandırıldığına işaret ederek, “Stadyumdaki maç günlerindeki trafik sorunu bu çalışmayla çözülecek. Bunun yanı sıra Karanfil ve Çağdaş İzkent ve Cumhiriyet Mahallelerine gidişlerde kolay bir ulaşım sağlanacaktır. Bölgede yaşayan Bucalılar’ın yıllardır beklediği çalışmayı kısa sürede bitirip, ulaşıma açacağız” diye konuştu.

Tarih: 28/4/2012
631 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.