Yazdır Arkadaşına gönder
Bornova'nın bamyası ve üzümü “Bornovam” markasıyla raflarda
Bornova'nın bamyası ve üzümü “Bornovam” markasıyla raflardaBornova Belediyesi, yerelde kalkınmayı desteklemek amacıyla kurulan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperafi’nin ilk satış mağazasını Tarihi Çarşı’da açıyor. Mağazada Bornova’ya özgü tarımsal ürünler “Bornovam” etiketiyle satılacak. Başta coğrafi işaret tescili alınması için çalışmaları süren Bornova Misket Üzümü ve Bornova Bamyası olmak üzere zeytinyağından pekmeze, baldan konserve çeşitlerine üretilen tarımsal ürünler, kooperatifte tüketiciyle buluşacak.

Bornova Belediyesi’nin öncülüğünde 2015 yılında kurulan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperafi’nin satış mağazasında Bornova markalı anahtarlık, magnet, ajanda, not defteri, bardak altlığı gibi anı değeri taşıyan hediyelikler de satılacak.

Bornova Belediyesi ve Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi; Bornova’nın tarım potansiyelini ve Bornova Markası’nı, 1 - 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Gaziemir'de yeni fuar alanı Fuarİzmir’de düzenlenecek 13.Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri, Hayvancılık ve Ekipmanları, Canlı Hayvan ve Seracılık Fuarı’nda da tanıtacak.

Atila: Desteğe devam edeceğiz

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, tarımsal üretimin desteklenmesinin önemine dikkat çekerek, “Bornova Belediyesi olarak çiftçimizin daha kaliteli ve yüksek getirili üretim yapabilmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu anlamda bir marka yaratmak hem üretici, hem de Bornova’nın tanıtımı için büyük önem taşıyor” dedi.

Tarih: 30/1/2018
1763 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri