Yazdır Arkadaşına gönder
Bornova'daki çocuk parklarına kamera sistemi kuruluyor
Bornova'daki çocuk parklarına kamera sistemi kuruluyorBornova Belediyesi, ilçede yaşayan çocukların güvenliği için parklara kamera sistemi kuruyor. Vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda başlatılan ve ilk aşamada beş parka yerleştirilen kameralı güvenlik sistemi ilçe geneline yayılacak. Uygulama ile parklardaki çocuk oyun alanları FullHD özellikli 24 kamera ile 7 gün 24 saat izlenip kayıt altına alınıyor.

Çocukların güvenliğinin çok önemli olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Parklarımızın daha güvenli alanlar olması için çalışıyoruz. Güvenlik kamerası sistemini de çocuklarımızı korumak için bir önlem olarak parklarımıza kurmaya başladık. Bu sisteme sahip parklarımızın sayısını arttıracağız” dedi.

Bornova Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda başlatılan uygulama ile çocukların daha güvenli bir ortamda oynamasını, aynı zamanda parktaki oyuncakların ve çevrenin korunmasını da sağlayacak. Bornova Belediyesi 2018 yılı içinde, ilçede bulunan 11 parka daha güvenlik kamerası takmayı planlıyor.

Uygulama ilk olarak yoğun talep gelen Çamdibi Atatürk Parkı, Çamdibi Çınar Park, Büyükpark, Çamdibi Rafetpaşa Mahallesi 5054/1 Sokak Parkı ve Koşukavak Mahallesi Şehit Piyade Sunay Civan Parkı’nda başlatıldı. Parklardaki çocuk oyun alanları FullHD özellikli 24 kamera ile 7 gün 24 saat izlenip kayıt altına alınıyor.

Tarih: 8/8/2018
1282 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri