Yazdır Arkadaşına gönder
Bornova Belediyesi’nden kadın istihdamına destek
Bornova Belediyesi’nden kadın istihdamına destekBornova Belediyesi Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde (BORKEM) eğitim alan kadınlar, ilk ürünlerini Bornova Belediyesi Muftak Atölyesi kursiyerleri için dikti. Evka-3’deki Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşen kahvaltıda, BORKEM’in ilk dönem kursiyerleri üzerinde “Bornova Bizim Evimiz” yazılı önlükleri hediye etti.

İkinci Dönem Aşçı Yardımcısı, Pastacı Yardımcısı ve Servis Elemanı Profesyonel Meslek Edindirme Kursu’nda eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı kahvaltıda konuşan Başkan Olgun Atila, bu kurslarla kadınları istihdama yöneltmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Atila, “İstihdama ve meslek edindirmeye yönelik olarak hayata geçirdiğimiz iki projemiz kapsamında eğitim alan kursiyerlerimizin bir araya geldiği bu etkinlik gerçekten çok anlamlı ve mutluluk verici. Kurslarımız sayesinde, vatandaşlarımızı meslek sahibi yaparken, hem Mutfak Atölyemiz, hem de Konfeksiyon Eğitim Merkezi’mizde gerçekleşen üretimlerle tasarruf sağlıyoruz” dedi.

35 kadın konfeksiyon sektöründe

Bornova Belediyesi’nin Ege Üniversitesi ve MTK Tekstilciler Sitesi’nin işbirliği, İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yaşama geçirdiği Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde (BORKEM) eğitimler iki grup halinde sürüyor. Sabah ve öğleden sonra gerçekleşen ilk dönem Dikiş Makinası Operatörü kursuna, toplam 35 kadın katılıyor. Çoğunluğu ev kadını olan kursiyerler, 2,5 ay süren kursta hafta içi her gün dört saat eğitim alıyor. Eğitimler, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ile Bornova Belediyesi’nden uzmanlar tarafından veriyor. İŞKUR’un desteklediği iş garantili kurstan mezun olanların MTK Tekstilciler Sitesi’nden işverenlerle iletişim kurmaları da sağlanıyor.


Tarih: 12/12/2017
3139 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri