Yazdır Arkadaşına gönder
“Bir Dilek Tut Projesi” 150 çocuğa moral oldu
“Bir Dilek Tut Projesi” 150 çocuğa moral olduİzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nce planlanan “Bir Dilek Tut” projesi onkoloji hastası çocuklara moral oldu. Çocuk Onkoloji hastalarının hayallerini gerçekleştirmek adına başlatılan proje kapsamında İzmir’in çeşitli hastanelerinde tedavi gören 150 çocuk ziyaret edilerek, dilekleri yerine getirildi.

Çocuklara moral

Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yaşama geçirilen projeyle İzmir’deki Çocuk Hemotoloji-Onkoloji Kliniklerinde tedavi gören 0 ile 18 yaş arasındaki onkoloji hastalarıyla iletişime geçildi. Çocukların isteklerini yerine getirmek amacıyla üniversite personeli ve yakınları kampanyaya katıldı. Alınan hediyeler, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Emin Erbaycu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yeşim Bakar, fakülte öğretim üyeleri Dr.Kader Mert, Dr.Aliye Okgün Alcan ve fakülte temsilcisi öğrenciler tarafından halen tedavi gören çocuklara iletildi.

Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Emin Erbaycu, bir eğitim kurumu olarak, toplumun ihtiyaç duyduğu bilgili ve erdemli profesyonel yetiştirme misyonunu üstelenerek yola çıktıklarını, toplum yararına projeler de yürütmek istediklerini kaydetti. Prof.Dr.Erbaycu, “Bugün buraya gelerek hem çocuklarımıza yeni yıl hediyeleri takdim etmiş olduk, hem de onların dileklerinin gerçekleşmesini sağlamış olduk. Ziyaretlerimizde çocukların ve ailelerinin çok mutlu olduklarını gözlemledik. Bu intibalar projedeki hedeflerimize ulaştığımızı gösteriyor. Çocuklarımız hastalıklarıyla savaşırken biz de onların yanlarında olduğumuzu ve hayatın devam ettiğini onlara hissettirdik” dedi.

Proje sorumlusu Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanı Prof.Dr.Yeşim Bakar ise üniversite personeli ve öğrencileriyle çocukların ihtiyaçlarını sağladıklarını belirtti. Prof.Dr.Bakar,”Eminim ki projemize destek veren herkesde bir farkındalık oluştu ve çocuk onkoloji hastalarına karşı duyarlılıkları arttı. Gönüllüler sayesinde çok kısa sürede 150 çocuk onkoloji hastasına ulaştık. Yaşadıkları zorlu süreçlere rağmen gözlerindeki mutlulukları bizi umutlandırdı” diye konuştu.

Proje koordinatörü Dr.Öğr.Üyesi Aliye Okgün Alcan da “Onkoloji tedavisinde medikal tedavinin yanında, moral ve umut tedavinin yadsınamaz birer parçaları” derken, projenin devam edeceğini ve çocukların dileklerini gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Tarih: 8/1/2019
642 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri