Yazdır Arkadaşına gönder
Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'na başvurular sürüyor
Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'na başvurular sürüyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 20. kez düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular sürüyor. Dört dalda düzenlenecek yarışmaya katılacakların haber, fotoğraf ve görüntülerini, 15 Ağustos 2019 Perşembe gününe kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü'ne ulaştırması gerekiyor.

Yarışma, 1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk'un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri özendirmek amacıyla düzenleniyor. Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri "ulusal haber", "İzmir kent haberi", "haber fotoğrafı" ve "İzmir kent TV haberi" olmak üzere dört ayrı dalda veriliyor.

Katılmak isteyenler, 05 Ağustos 2018 ile 04 Ağustos 2019 tarihleri arasında gazete-dergi ve internet medyasında yayımlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayınlanmış haber ve görüntüleriyle yarışmaya başvurabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü'ne başvurular 15 Ağustos 2016 2019 Perşembe günü saat 17.30'a kadar kabul edilecek.

Katılımın, kişisel başvuru esasına göre yapılacağı yarışmaya bir katılımcı, en fazla iki dalda ve birer eserle başvurabilecek. Uluslararası yarışmalar dışında, başka kurum ve kuruluşların düzenledikleri yarışmalarda ödül almış eserler, Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri’ne aday gösterilemeyecek.

Her dal için bir birincilik ve bir özendirme ödülünin verileceği yarışmada, ödül tutarı her dalda birincilik için 10 bin lira olarak belirlendi. Yarışmada, Barış Selçuk’la birlikte göreve giderken kaybettiğimiz gazeteci Hande Mumcu adına yine her dalda 5 bin lira tutarında özendirme ödülü verilecek.


Tarih: 11/8/2019
718 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri