Yazdır Arkadaşına gönder
Balçova'da kadın kooperatifleri çalıştayı
Balçova'da kadın kooperatifleri çalıştayıBalçova Kadın Kooperatifi (Bal-Kad), Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından düzenlenen bölgesel kooperatif çalıştayına ev sahipliği yaptı.

Türkiye’deki 61 ilde kurulu kadın kooperatiflerinin birlikte ve güçlü bir şekilde hareket etmeleri için çalışan Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) bölgesel kooperatif toplantısı Balçova’da gerçekleşti. Ege Bölgesi’ndeki kadın kooperatiflerini buluşturan ve sorunları konuşmak amacıyla düzenlenen Bal-Kad ev sahipliğindeki çalıştaya 30 kadın kooperatifinin temsilcisi katıldı.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Başkanı Şengül Akçar iki gün süren oturumlarda kadın kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik etkilerini artırmak, kurumsal kapasitelerini iyileştirmek, kooperatiflerin ülke ekonomisindeki paylarını artırmak, ortak ihtiyaç ve hedefler için güç birliği yapmak üzere toplandıklarını belirtti. Akçar, kooperatiflerin aralarındaki iletişimi güçlendirmenin yanı sıra Ege Bölgesi’ndeki Kadın Kooperatiflerinin yaşadığı sorunlar ve çözümlerin de masaya yatırıldığını kaydetti.

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da iki gün süren çalıştaya katılarak kooperatif temsilcilerine Balçova’daki kadın hareketine ilişkin bilgi verdi. Başkan Çalkaya, “Kadınların ürettiği, hayatın içinde olduğu bir toplumun sırtı yere gelmez. Biz hem kadınlarımız güçlü olsun diye hem de ülke ekonomimiz güçlü olsun diye kadın kooperatiflerini destekliyoruz” diye konuştu.

Deneyimlerini paylaştılar

Çalıştayın ikinci gününde yapılan oturumlarda ise kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcileri kooperatif üyesi kadınlara deneyimlerini paylaştı. Ayrıca kooperatif temsilcilerine mevzuttaki değişiklikler anlatıldı. Çalıştaya katılan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da ilçelerinde kooperatifler ile birlikte yürüttükleri çalışmalar ve destekleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Tarih: 18/11/2018
433 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri