Yazdır Arkadaşına gönder
Balçova'da engelliler gününde moral veren buluşma
Balçova'da engelliler gününde moral veren buluşma
Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ile kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda Göztepe Altyapı Koordinatörlüğü de gençlere moral desteği verdi. Engelli bireylerin aileleri ile katıldığı kahvaltıda Belediye Başkanı Fatma Çalkaya aileler ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Engelli bireylere ve ailelerine ekonomik ve sosyal anlamda hizmetler verdiklerini anlatan Başkan Fatma Çalkaya “Biz yerel yönetim olarak engelli bireylerin yaşadıkları sorunları çözmek için çalışıyoruz. Ancak onların ekonomik anlamda ve sosyal hayata katılmaları için gereken destekleri kendilerine sunuyoruz. Türkiye’de örneği olmayan bir engelli haritamız var.Hangi evde hangi engelli vatandaşımızın yaşadığını ve sorunlarını biliyoruz” dedi.

Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin ve Engelsiz Kafe’nin sürekli etkinlikler düzenlediğini belirten Fatma Çalkaya “Balçova’da tüm engeli bireyleri hayatın içine taşıyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza akülü araç temin ediyoruz. Bu şekilde onların sokağa çıkmasını sağlıyoruz. Şimdi bir engelli nakil aracı da alarak istedikleri yerleri görmelerini sağlamaya başladık. Sportif ve sanatsal anlamda da aktivitelerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.


Tarih: 2/12/2019
170 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri