Yazdır Arkadaşına gönder
Balçova’da engelli gençler engelsiz eğlendi
Balçova’da engelli gençler engelsiz eğlendiBalçova Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, belediyenin açmış olduğu kurslara katılan ve “Engelsiz Şekerleme” projesinde hediyelik eşya ve süslü şekerleme üreten engelli gençlerin katıldığı yeni yıl partisi düzenledi. Balçova’da yaşayan engelli gençler aileleriyle birlikte katıldıkları partide gençler gönüllerince eğlenerek dans etti.

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve eşi Fatma Çalkaya, engelli gençleri sahnede yalnız bırakmadı. Gönüllerince eğlenen gençler yeni yıl pastasını kestikten sonra, yeni yıl hediyelerini de Balçova Belediye Meclisi üyelerinin elinden aldı.

Engelli gençlere seslenin Çalkaya, “Sizlerin o kadar güzel bir enerjisi var ki bana hayatımın en güzel kutlamalarından birisini yaşattınız” diye konuştu. Engelli gençlerin ailelerini kutlayan Mehmet Ali Çalkaya, “Yaşamın içindeki bunca engele rağmen çocuklarınızla birlikte bu engellerin hepsini aştınız. Çocuklarınızı sosyal hayatın içine sokarak onların gelişimine yardımcı oldunuz. Biz de onlar için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Çünkü onları çok seviyoruz” dedi.

Tarih: 31/12/2011
547 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri