Yazdır Arkadaşına gönder
Azeri çocuklara, aile şefkati
Azeri çocuklara, aile şefkatiGaziemir’de bu yıl 15. kez düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği, konuk ülke çocuklarıyla, yanlarında kaldıkları aileler arasında köklü bağlar oluşmasına neden oldu.

Bu bağların en güçlüsü ise, Azerbaycan’ın Bakü kentinde 100’ün üzerinde kimsesiz çocuğun kaldığı Uşakevi’nden şenliğe gelen çocukların misafir edildikleri evlerde yaşandı.
Yaklaşık 15 yıldır aralıksız şenliğe katılan Azerbaycan ekibindeki çocuklar, bu yıl da aile şefkatini Gaziemir’de buldu.
Şenliğe katılan çocuklar ve aileler için düzenlenen piknikte gönüllerince eğlenirken, 9 yaşındaki Nermin Niftuleya’yı iki yıldır misafir eden Hikmet Yağcı, “Üç kızım var. Nermin, dördüncü kızımız oldu. Kızım Sıla ile çok iyi arkadaş oldular” dedi.

Azeri çocukların kaldığı yuvanın sorumlusu Nermina Zöhrebova ise, 5-18 yaş arası çocukların kaldığı yuvada müzik ve dans eğitimine büyük önem verildiğini söyledi.

Tarih: 29/4/2012
565 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.