Yazdır Arkadaşına gönder
Anadolu Caddesi kamyondan arındırılıyor
Anadolu  Caddesi kamyondan arındırılıyorUlaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İzmir’in Çanakkale yönüne açılımını sağlayan Anadolu Caddesi’ndeki trafiğin rahatlatılması amacıyla Anadolu Caddesi güzergahında gidiş-geliş yapan ağır vasıtaların çevre yoluna yönlendirilmesine ilişkin bir dizi karar aldı. Uygulama 26 Eylül 2011 Pazartesi sabah başlayacak.

Buna göre Çanakkale yönünden İzmir’e gelen ve İzmir’den Çanakkale yönüne giden ağır vasıtaların İzmir-Çanakkale otoyoluna yönlendirilmesi kapsamında şu tedbirler uygulanacak:
- Ağır tonajlı araçlar, Anadolu Caddesi’nin Girne Otoyol Kavşağı ile Harmandalı Kavşağı arasında kalan kısmına giriş yapamayacak.
- Çanakkale istikametinden gelen tüm ağır tonajlı araçlar, Harmandalı Kavşağı’ndan çevre otoyoluna giriş yapacaklar.
- Çanakkale istikametinden gelen tehlikeli madde taşıyan tankerler, tünelleri kullanmaları yasak olması nedeniyle Harmandalı Kavşağı’ndan giriş yaparak Girne Kavşağı’ndan Altınyol’a geçecek. Çanakkale yönüne gidecek olan tehlikeli madde taşıyan tankerler ise Altınyol ve Anadolu Caddesi’ni takiben Girne Kavşağı’ndan İzmir Çevre Otoyolu’na geçiş yapacak.
- Çanakkale istikametinden gelip limana giden ağır tonajlı araçlar ise (tankerler hariç) Harmandalı Kavşağı’ndan giriş yaparak İzmir Çevre Otoyolu’nu kullanacak ve Ankara Caddesi’ne geçiş yapacak.
- Aydın-İstanbul-Ankara yönünden gelip Çanakkale yönüne gidecek olan ağır tonajlı araçlar (tankerler hariç), İzmir Çevre Otoyolu’na yönlendirilecek.
- Limandan gelen ve Çanakkale yönüne gidecek olan ağır tonajlı araçlar ile tankerler, Altınyol ve Anadolu Caddesi’ni takiben Girne Kavşağı’ndan İzmir Çevre Otoyolu’na geçiş yapacak.

Tarih: 24/9/2011
683 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri