Yazdır Arkadaşına gönder
Amatör telsizcilik sınavına başvurular sürüyor
Amatör telsizcilik sınavına başvurular sürüyor
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nce (KEGM) açılan 2019 yılı ikinci dönem amatör telsizcilik sınavı için başvurular sürüyor. Amatör telsizcilik sınavına başvurular Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün web sitesi üzerinden e-devlet şifresiyle, çevrim içi yapabiliyor. Adayların sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemesi işlemlerini 11 Ekim 2019 günü çalışma saati bitiminde kadar tamamlaması gerekiyor.

Amatör Telsizcilik sınavı Adana, Ankara, Antalya, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde yapılacak. Başvurusu kabul edilen adayların sınav giriş belgeleri sınav tarihinde salon girişlerinde verilecek. 18 ildeki 19 merkezde, 27 Ekim 2019 Pazar günü yapılacak sınav saat 14.00'te başlayacak.

Sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az on gün önce KEGM web sayfasından duyurulacak. Sınavda adaylara KEGM'nin web sitesinde yayınlanan soru bankasından seçilen sorular sorulacak. Amatör telsizcilik sınavına ilişkin ayrıntılı bilgi KEGM'nin web sayfasından edinilebilecek.


Tarih: 5/10/2019
1255 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.