Yazdır Arkadaşına gönder
Adaletin bilirkişisi mi yoksa bilirkişi adaleti mi?
Adaletin bilirkişisi mi yoksa bilirkişi adaleti mi?Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAHUM) tarafından "4. Ulusal Tıp Hukuku ve Tıbbi Bilirkişilik Kongresi" düzenlenecek. SAHUM Müdürü Prof. Dr. Erdem Özkara başkanlığında yapılacak kongre, 13 - 15 Ekim 2017 tarihlerinde Kuşadası Pine Bay Hotel'de gerçekleştirilecek.

Kongrede ülkemizin sağlık sistemindeki hızlı değişiklikler ve bunun yansımaları ele alınacak. Kongrede ayrıca tıbbi bilirkişilik de ana tema olarak işlenecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Prof. Dr. Erdem Özkara, başkanlığında yapılacak kongreyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Özellikle geçtiğimiz aylarda yasal düzenlemeyle güncellenen ve ülkemizde çok tartışılan bilirkişilik konusu masaya yatırılıp, yapılanlar ve olması gerekenler ele alınacak. Kongrede, 'Adaletin bilirkişisi mi yoksa bilirkişi adaleti mi?' sorusunun yanıtı aranacak. Dünyada ses getiren Dreyfus ve O. J. Simpson davalarında ve ülkemizde Ergenekon, Poyrazköy davalarında bilirkişi incelemelerinin bilimsel standartlara uygun olmasıyla adaletin ne kadar etkilenebileceği ve sürecin nasıl değişebileceği net olarak anlaşılmıştır."

Prof. Dr. Özkara'nın "Bu alandaki en uzun soluklu organizasyon" diye nitelediği kongrede "sağlıkta şiddet", "klinikte malpraktis", "hasta hakları", "medya-tıp ilişkisi", "defansif tıp" ve "bilirkişilikte güncel gelişmeler" konuları ana tema olarak ele alınacak. Bu kongrede de yoğun ilgi gören ve alanında tek olan "tıbbi bilirkişilik kursu" düzenlenecek. Kursa başvurular sürüyorb

Konuyla ilgilenen herkesin ekonomik koşullarda katılabileceği belirtilen kongreye ilişkin bilgiler ve program, www.tiphukukukongresi.com alan adlı web sitesinden edinilebiliyor.

Tarih: 6/10/2017
3341 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri