Yazdır Arkadaşına gönder
21 ülke arkeolojik araştırmacıları İzmir’de buluştu
21 ülke arkeolojik araştırmacıları İzmir’de buluştuDokuz Eylül Sığ Jeofizik ve Arkeolojik Prospeksiyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAMER) ile Uluslararası Arkeoloji İnceleme Topluluğu’nun (ISAP) 9. Arkeolojik Prospeksiyon Konferansı için dünyanın 21 ülkesinden gelen uzmanlar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ev sahipliğinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen açılış kokteylinde buluştu.

DEÜ Sığ Jeofizik ve Arkeolojik Prospeksiyon Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Mahmut Drahor başkanlığındaki heyet, Tarihi Havagazı Fabrikası’nın tarihi atmosferinde keyifli bir akşam geçirdi. ISAP Başkanı Dr. Christopher Gaffney, binlerce yıllık tarihi ile İzmir’in çok güzel bir kent olduğunu belirterek ev sahipliğinden ötürü Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti. Yeraltındaki arkeolojik yapıları hava fotoğrafları, jeofizik yöntemler ve Coğrafi Bilgi Sistemleri’ni kullanarak araştıran, görüntüleyen 63 uzman, Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konferans için 25 Eylül tarihine kadar İzmir’de olacak.

Tarih: 22/9/2011
624 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.