Ana Sayfa Güncel Haberler Büyükşehir’in öğrenim desteği için başvurular sona eriyor

Büyükşehir’in öğrenim desteği için başvurular sona eriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi 5 bin aileye üniversitede öğrenim gören çocukları için vereceği parasal destek için başvurular sürüyor.  Aylık 400 liralık, toplam 3 bin 200 liralık destekten yararlanmak isteyen aileler başvuru formuna bizizmir.com alan adlı web sitesi üzerinden ulaşabiliyor. 10 Ekim 2021 günü sona erecek başvuruların değerlendirilmesiyle aranan koşulları taşıyan aileler belirlenecek.

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte koşulları taşıyan üniversite öğrencilerine Aralık ayının ilk haftasında nakit desteğin ilk kısmı ödenecek. Desteğin ikinci kısmı ise 2022 yılında aktarılacak. Böylece aylık 400 lira olmak üzere toplamda 3 bin 200 liralık destek sağlanmış olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımından ailesi İzmir’de oturan ve maddi olanakları kısıtlı, 18-25 yaş aralığında aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri yararlanabilecek. 

Başvuru koşullarında öğrencinin not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf tekrarı yapmamış olması koşulu da aranıyor. Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler için not kriteri aranmayacak. Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olmak da başvuru koşulları arasında. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı eğitim yardımı başvurularını her haneden bir öğrenci için kabul edecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR