Ana Sayfa Güncel Haberler Büyükşehir'den üniversite öğrencilerine burs

Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine burs

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi beş bin ailenin üniversitede okuyan çocukları için eğitim desteği verecek. Başvuru koşullarını sağlayan ailelere sekiz ay boyunca aylık 400 lira, toplamda 3 bin 200 lira eğitim yardımı yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eğitime verilen desteğin en kalıcı yatırım olduğunu söyleyerek “Büyükşehir olarak verdiğimiz tüm hizmetler, yaptığımız tüm yatırımlar çok önemli. Ancak biz eğitimi temel öncelik olarak kabul ediyoruz. Geleceğin dünyasını şekillendirecek çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitim desteği almak isteyen öğrenciler için başvuru formu izmir.bel.tr adresinde paylaşılacak. Başvurular yalnızca internet üzerinden kabul edilecek. Değerlendirmeler sonucunda belirlenecek öğrencilere, eğitim desteğinin ilk bölümü kasım ayı içinde ikinci bölümü ise 2022 yılında verilecek.

Başvuru koşulları

Eğitim yardımından ailesinin ikametgahı İzmir’de olup maddi olanakları kısıtlı olan 18-25 yaş aralığında aktif ve örgün eğitim gören, ön lisans veya lisans öğrencileri yararlanabilecek. Başvuru koşullarında not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf tekrarı yapmamış olması şartı da aranıyor. Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olmak da başvuru şartları arasında. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı eğitim yardımı başvurularını her haneden bir öğrenci için kabul edecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments