Şiddetli fırtına yaralanmalara ve hasara yol açtı

İzmir’in Çeşme ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına yaralanmalara, yapılarda ve araçlarda hasarlara yol açtı. Güzelbahçe ve Urla’da dolu yağışı yer yer hasarlara neden olurken vatandaşları tedirgin etti.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, şiddetli fırtına 11 Şubat 2021 Perşembe gecesi Çeşme – Karaburun yarımadasında etkili oldu. Saat 21.30 sıralarında şiddetini arttıran fırtına Alaçatı Port inşaat alanında olumsuzluklar yaşanmasına yol açtı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İzmir İl Müdürlüğü’nden iki araç ve dokuz personelden oluşan arama kurtarma ekibi görevlendirildi. Dokuz araç ve 40 personelle Jandarma, Emniyet, İtfaiye ve 112 sağlık ekipleri olay yerine gönderildi.

Alaçatı Port İnşaat alanında bulunan kule vinçin yıkılması sonucu olay yerinde konteyner içerisinde kalan 16 inşaat işçisi çeşitli yerlerinden yaralandı. İşçiler Çeşme Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bir kişide açık ayak kırığı oluştu.

İlçe genelinde farklı marka ve modelde 10 araç hasar gördü. Marinada demirli dört tekne battı, bir teknede ağır hasar oluştu. İlçede hasar belirleme çalışmaları sürüyor.