Ana Sayfa Güncel Haberler Hayırsever Salih İşgören'e anma

Hayırsever Salih İşgören’e anma

Hayırsever iş adamı Salih İşgören, vefatının 10. yılında Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından Aşağı Narlıdere Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Bu yıl pandemi nedeniyle sınırlı sayıda kişinin katıldığı anma etkinliğinde emekli İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Enes Uzunlar, Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, Nevvar-Salih İşgören eğitim ve sağlık kurumları yöneticileri yer aldı.

Anma etkinliğinde konuşan Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, “Salih İşgören’i hayırseverliğin, empatinin, iyiliğin, ailesine ve ülkesine sadakatin ülkedeki en iyi örneklerinden biri olarak tanımlayabiliriz. Salih İşgören, iş insanı olarak kıvrak zekasıyla ve yatırımlarıyla İzmir’de kazandığını İzmir’e ve ülkesine verme gibi bir idealin insanıydı. Bu konuda onu teşvik eden, hayat arkadaşı Nevvar İşgören’di. Onların yoklukları, vakıf ile birlikte bir varlık olarak sürüyor. Manevi varlıkları, önceki gün 500’e yakın çocuğa burs olarak dokundu. Acil servislerde, yoğun bakımlarda emek veren hasta bakıcısından hemşiresine; sağlık teknisyeninden biyomedikalcisine ve doktoruna kadar hayatını ortaya koyan sağlık emekçilerinin yanındalar. Salih Amca’nın başlattığı bu iyilik misyonunu daha da yükselterek daha iyi noktalara taşımayı arzuluyoruz” dedi.

Tören ardından merhum Salih İşgören için hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak İzmir’in farklı noktalarında hayır amacıyla tavuklu pilav-ayran dağıtıldı. Alsancak Hocazade Camisi’nde de Cuma namazı öncesinde Salih İşgören için mevlidi şerif okutuldu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments