Travel Turkey İzmir ilk hibrit fuar olacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB),Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi’nin 4-6 Şubat 2021 tarihleri arasında “hibrit” olarak düzenleneceğini duyurdu. Küresel salgın sürecinde dünya turizm sektörünü bir araya getirmesi beklenen Travel Turkey İzmir’in hem fiziki hem de çevrim içi olarak gerçekleşeceği belirtildi.

14. Travel Turkey İzmir Fuarı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gözetiminde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Fuarcılık Hizmetleri Ticaret AŞ ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret AŞ (İZFAŞ) ortaklığıyla düzenlenecek. Dünya ve ülke turizmini İzmir’de buluşturacak Travel Turkey İzmir’in küresel salgın döneminin durağanlığını bünyesinde gerçekleşecek görüşmeler, anlaşmalar ve iş birlikleriyle çözmeyi hedefleyecek.

Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi kapsamında düzenlenecek yurt dışından alım heyeti programında fiziki katılamayacak sektör profesyonelleri için çevrim içi yüz yüze oturumlar düzenlenecek. Böylece sanal ortamda katılımcı firmalarla satın alma heyetlerinin iş görüşmeleri yapması sağlanacak. Fiziki olarak fuara katılacaklar için uluslararası satın alma heyeti programı düzenlenirken havayollarının direkt uçuş gerçekleştirdiği ülkeler göz önünde bulundurulacak.

TÜRSAB’dan yapılan açıklamaya göre, küresel salgın sonrası yeni bölgelerin popülerlik kazanacağı öngörülüyor, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Akdeniz ülkelerinin de yer alması planlanıyor. Bu sayede dünyadaki turizm varış noktalarının büyük çoğunluğunun Travel Turkey Turizm Fuarı’nda yer alması ve fuarın uluslararası platformda yeni bir kimlik kazanması hedefleniyor.