İzmir Tiyatro Günleri perdelerini dijital ortamda açacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 38’inci Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri başlıyor. Bu yıl pandemi nedeniyle ertelenen ve oyunların tamamının dijital ortama taşındığı etkinlik 20 Kasım – 22 Aralık tarihlerinde internet üzerinden evlerden izlenebilecek. “Tiyatro sizi başka dünyalar ile buluşturur” mesajıyla sanatseverlere seslenecek Türkiye’nin ilk dijital tiyatro festivali İzmirTube üzerinden yayınlanacak.

Festivalde çekimleri İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat ve İzmir’deki farklı sahnelerde yapılan 44 yetişkin, 32 çocuk oyunu olmak üzere 76 eser yer alıyor.

Dijital tiyatro festivali, 20 Kasım’da Teftişör, Barakalar ve Saraylar, Haydi Masallara ve Bremen Mızıkacıları oyunları ile başlayacak. Tüm oyunlar 33 gün boyunca oyunları İzmirTube kanalından ücretsiz izlenebilecek. 38’inci İzmir Tiyatro Günleri’ndeki 76 oyunun 55’i İzmirli grupların desteklenmesi amacıyla yerel tiyatro toplulukları tarafından sahnelenecek.

Çocuklar için her gün bir oyun

Tiyatro Günleri kapsamında çocuklar için festival boyunca her gün bir çocuk oyunu sahnelenecek. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’den Pinokyo’ya, Peter Pan’dan Tembel Bal Arısı’na kadar 32 çocuk oyunu 20 Aralık’a kadar her gün saat 10.00’da İzmirTube’da yayınlanacak.

Festival programına http://kultursanat.izmir.bel.tr/Etkinlikler/38izmir-tiyatro-gunleri-2020 adresinden ulaşılabilir.