Ana Sayfa Güncel Haberler Fransız gezgin sanatçı Ferranti’nin fotoğrafları sergileniyor

Fransız gezgin sanatçı Ferranti’nin fotoğrafları sergileniyor

Fransız gezgin fotoğraf sanatçısı Ferrante Ferranti’nin 40 yıllık serüvenini yansıttığı eserlerinin yer aldığı sergi İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde açıldı. Fransız Kültür Merkezi’nin Ankara ve İstanbul merkezleriyle eş zamanlı hazırlanan sergi, sanatçının birbirinden güzel fotoğraflarını ziyaretçilerle buluşturdu. 

Yolculuklarının en güzel sayfalarının Türkiye’de yazıldığına dikkat çeken sanatçı Sanatçı Ferrante Ferranti, “Burada seyahat etmek benim için çok önemli. Çünkü, bu topraklar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Burada keşfettiğim farklı kültürel miraslar benim yolumu daha fazla uzatma nedenim oldu” dedi. Serginin ortak amacının savaştan yola çıkarak tüm sınırları kaldırmak olduğunu belirten Ferranti, “İzmir, bu serginin kalbi. Buradaki fotoğraflar tüm sınırları kaldırabileceğimizin göstergesidir” diye konuştu.

İzmir Fransız Kültür Merkezi Müdürü José-Maria Queiros, sanatçı Ferranti’yi “objektifini kaybolmuş ve varolan dünyaları ortaya çıkarmak için kullanan modern zaman şairi” olarak tanımladı. Queiros, “Sanatçı Ferranti, objektifini sabit tutmak yerine çektiği objelerin ruhunu ortaya koyuşuyla ilk günden bizleri hem kendisine, hem de sanatına hayran bıraktı. Yolunu bize kadar uzattığı için teşekkürler, bu sergiye yıl sonunda kadar ev sahipliği yapacak olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi. 

Koronaviris (Covid-19) önlemleri doğrultusunda salonda aynı anda en fazla üç kişinin bulunacağı sergi, 30 Aralık 2020 Çarşamba gününe kadar açık kalacak. Sergi, Pazar günleri dışında her gün 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments