Ana Sayfa Güncel Haberler DEÜ'de eğitim 19 Ekim'de uzaktan başlayacak

DEÜ’de eğitim 19 Ekim’de uzaktan başlayacak

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) 2020-2021 akademik yılına 19 Ekim 2020 Pazartesi günü uzaktan eğitimle başlayacak. DEÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, öğrenci ve akademisyenlerin yüz yüze eğitimler kadar verimli bir dönem geçirmesi için çalışmalar tamamlandı. Öğrencilere canlandırma ve grafiklerle zenginleştirilen etkileşimli bir modelle eğitim olanağı sunulacak. 

Çevrim içi eğitim alanındaki deneyimini güncellenen altyapıyla birleştiren DEÜ Uzaktan Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEUZEM) bünyesine eğiticiler ve öğrencilerin etkileşimini arttıracak, derslerin içeriğini zenginleştirecek yeni teknolojiler kattı. Bir yandan kapasitesini arttıran DEUZEM, diğer yandan da eğitici materyallerin niteliğinin geliştirilmesini sağladı. 

DEUZEM Müdürü Prof. Dr. Bahar Baran, merkezin web sitesinin öğrenci dostu olarak güncellendiğini söyledi. Akademik yılda hiç bir aksaklığın yaşanmaması için çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü, sürekli yeni teknolojilerin sisteme entegre edildiğini anlatan Prof. Dr. Baran, “Akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldıran, öğrenci ve öğretim üyelerimize kolaylık sağlayan sistemler oluşturuyoruz” dedi.

Prof. Dr. Bahar Baran’ın verdiği bilgiye göre, çevrim içi öğrenme yönetim sistemi ligthboard adı verilen teknolojiyle güçledirildi. Bu sistemle, eğitici yazarak anlatırken öğrenciyle göz bağlantısını sürdürecek. Sistemin çekimlerde kullanılan yeşil fon ile arka planı değiştirme yeteneği var. Yeşil fon sayesinde görüntü işleme programlarıyla animasyonlu grafiklerle ders içeriği zenginleştirilecek. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments