Ana Sayfa Güncel Haberler Bisiklet sporcusu Zeynep Aslan yaşamını yitirdi

Bisiklet sporcusu Zeynep Aslan yaşamını yitirdi

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcularından 32 yaşındaki Zeynep Aslan, antrenman sırasında kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Bir çocuk annesi genç sporcunun ölümü büyük üzüntü yarattı.

Olay Çiğli’nin Kaklıç Mahallesi yakınında meydana geldi. Bisiklet sporcusu Zeynep Aslan, olay yerinde verdi. Kamyon sürücüsü gözaltına alındı. Görgü tanıkları, bölgede yol çalışması yapıldığını, bu sırada tali yoldan çıkan kamyon sürücüsünün seyir halindeki Zeynep Aslan’ı görmeyerek çarptığını anlattı. 

Karşıyaka Belediye Spor Bisiklet Takımı’nın sporcularından makine teknikeri Zeynep Aslan’ın ölümü büyük üzüntü yarattı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Zeynep kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Bisiklet sürücülerinin trafikte yaşadığı sorunlara kalıcı bir çözüm bulunması dileğiyle yaşadığımız bu acının son olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Bisikletçi Zeynep Aslan’ın son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında Bursa’da düzenlenen Gran Fondo Bisiklet Yarışı’nda kadınlar kategorisinde birinci olduğu belirtildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments