Ana Sayfa Güncel Haberler Şiddetli rüzgar ve kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Şiddetli rüzgar ve kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden verilen meteorolojik bilgileri paylaşan İzmir Valiliği vatandaşları uyardı. Kısa süreli fırtınaya dönüşecek şiddetli rüzgar ve kuvvetli sağanak yağışın yol açabileceği olumsuzluklara dikkat çekilerek önlemler alınması istendi.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 13 Ekim 2020 Salı günü İzmir il genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kuzey Ege’de günün ilk saatlerinden başlayarak güneybatıdan 6 – 8 kuvvetinde, saatte 50 – 75 kilometre hızla esecek fırtına görülecek. Fırtına akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

13 Ekim 2020 Salı günü sabah saatlerinden başlayarak güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli, yer yer hamleli kısa süreli fırtına esecek. Rüzgar akşam saatlerine kadar etkili olacak.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada, şiddetli rüzgar ve kuvvetli sağanak yağış sırasında çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski ve benzeri olumsuzluklar yaşanabileceği belirtildi. Vatandaşların dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması istendi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments