“Covid-19 – Pandemi” konulu karikatürler yarışacak

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Konak Belediyesi iş birliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Eflatun Nuri Karikatür Yarışması’na başvuru süreci başladı. Para ödüllü yarışmanın bu yılki teması “Covid-19 – Pandemi” olarak belirlendi.

Türk karikatürünün büyük ustalarından Eflatun Nuri anısına, 4. kez düzenlenen “Eflatun Nuri Karikatür Yarışması” amatör ya da profesyonel bütün karikatür çizerlerine açık olacak. Yarışmaya yayımlanmış karikatürler gönderilebilecek. A4 boyutunda olması gereken karikatürlerde çizim tekniği serbest. Her yarışmacı en fazla üç karikatür ile katılabilecek.

Yarışmanın birincisi 6 bin, ikincisi 5 bin, üçüncüsü 4 bin lira ve plaketle ödüllendirilecek. Başarı ödülüne değer bulunan üç eser sahibiyle Konak Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile Mustafa Bora özel ödülünü kazanlara 1500’er lira, jüri özel ödülünü kazanan eser sahibine 1000 lira para ödülü ve plaket verilecek.

Yarışmaya başvurular 14 Aralık 2020 Pazartesi günü sona erecek. Jüri değerlendirme toplantısı 19 Aralık 2020 Cumartesi günü yapılacak. Yarışma sonuçları 21 Aralık 2020 Pazartesi günü açıklanacak. Yarışma karikatürlerinden seçilen eserler sergilenecek ve bir albümde toplanacak.

Eflatun Nuri Karikatür Yarışması jürisi İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in başkanlığında Konak Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Abdullah Tunalı, İGC Yönetim Kurulu Üyesi ve karikatürist Sadık Pala, karikatüristler Varol Yaşaroğlu, Zafer Güven, Mustafa Yıldız, Ömer Çam, Cemal İlkbahar ve Aycan Gönenç’ten oluşacak.

Yarışmaya katılacak eserler eflatunyarisma@gmail.com e-opsta adresine gönderilebilecek. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi 0507 472 21 07 no’lu telefon aracılığıyla yarışma koordinatörü Aslı Yapağılı’dan alınabilecek.