Büyükşehir’den Ücretsiz Çekici Hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, taşıt trafiğinin en yoğun olduğu ana artere beş çekici araç yerleşirdi. Çekicilerin çarpışarak hasar gören ve arızalı taşıtların hızla kaldırılması için ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

Byükşehir’den yapılan açıklamada, koronavirüs küresel salgını sürecinde özel araç kullanımının arttığı hatırlatıldı. Artan motorlu taşıt trafiğinin olabildiğince akıcı hale getirilmesine çalışıldığı dile getirildi.

Taşıt çarpışmalarının ve arızalarının zaten yoğun olan trafiği daha da artırdığı göz önüne alınarak çekici hizmetinin çok daha hızlı verilmesinin gerektiğine dikkat çekildi. Kritik noktalardaki çekici hizmeti verilmesinin ücretsiz olmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

Taşıt trafiğinin en yoğun olduğu Altınyol, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ve Yeşildere Caddesi’nde farklı noktalara beş tane çekici yerleştirildi. Çekicilerin yolda kalan ve trafiği aksatan araca anında müdahale edip en yakın otopark alanına götüreceği, böylece trafiğin sıkışmasının önleneceği belirtildi.

İzmir Ulaşım Merkezi (İZUM) tarafından yönlendirilen çekici araçların sabah ve akşam yoğun saatlerde, Konak Pier – İzmir Marina Kavşağı, Karşıyaka Naldöken Köprüsü – Meles ve Yeşildere Atatürk Maskı – Zafer Payzın Köprülü Kavşağı arasında hizmet vereceği dile getirildi.