Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir’de bayramda toplu ulaşım araçları ücretsiz

İzmir’de bayramda toplu ulaşım araçları ücretsiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşımın sorunsuz olması hedefiyle bayrama özel ek seferlerin yanı sıra kabir ziyaretleri için de otobüs seferleri planladı. Kurban Bayramı’nda toplu ulaşım araçları İzmir’de ücretsiz hizmet verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı günlerine özel olarak hareket saatlerini düzenledi. Vatandaşların sorunsuz seyahat etmesi için tüm hatlarda seferleri sıklaştırıldı. Kabir ziyaretleri içinse ayrıca hatlar ve otobüsler planlanladı. Sefer saatleri ve güzergâhları ile ilgili güncel bilgiler, ESHOT’un resmi internet sitesinde paylaşıldı.

İzmir Metrosu, arife ve bayram günlerinde 06.00-06.30 ve 20.00-00.20 saatleri arasında 7.5 dakikada bir, 06.30-20.00 saatleri arasında ise 5 dakikada bir sefer yapacak. Konak Tramvayı, arife ve bayram günleri boyunca 06.00-00.20 saatleri arasında 7.5 dakikada bir çalışacak. Karşıyaka Tramvayı, arife ve bayram günlerinde 06.00-11.00 ve 20.00-00.20 saatleri arasında 10 dakikada bir, 11.00-20.00 saatleri arasında ise 8 dakikada bir sefer yapacak.

İZDENİZ gemileri, arife günü hafta içi sefer tarifesiyle çalışacak. Bayram günlerinde ise Pazar gününün sefer tarifesi uygulanacak. Foça, Mordoğan ve Urla seferleri, arife ve bayramın birinci günü yapılmayacak, diğer günler seferler sürecek. Güzelbahçe seferlerinde arife günü hafta içi sefer tarifesi uygulanacak, bayramın birinci günü yapılmayacak, diğer günler ise seferler sürdürülecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments