İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi dönemi başladı

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve Medical Park İzmir Hastanesi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli hekim ve sağlık çalışanlarını yetiştirmek hedefiyle güçlerini birleştirdi. “İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi” adıyla yeni bir dönemi başlatan iş birliğine ilişkin protokol, İEÜ Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle imzalandı.

Protokole İzmir Ticaret Odası (İzTO) ve İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ile İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu imza koydu. 

Sağlık alanında İzmir’in gelişmesini ve birçok özel projenin hayata geçmesini sağlayacak iş birliği sayesinde, İEÜ’de okuyan 333 öğrenci, önümüzdeki yıldan başlayarak uygulamalı eğitimlerini hastane ortamında alma fırsatı bulacak. Hastanede görevli hekimler de üniversitenin tüm imkanlarından yararlanarak, akademik kariyerlerini sürdürebilecek.

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, İzmir’in iki güçlü markasının bir araya gelmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken ise, iş birliğinin tıp alanıyla sınırlı kalmayacağını, birçok alanda ortak çalışmaya başladıklarını aktardı.

Türkiye’de en çok tercih edilen on vakıf üniversitesinden biri olduklarını belirten İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, Tıp Fakültesi’nin de gelişimini hızla sürdürdüğünü belirtti. İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ise, Türkiye’de iki önemli akreditasyon belgesine sahip tek sağlık kuruluşu olduklarına dikkat çekti.

Op. Dr. Zafer Beken, günün ve protokol imza töreninin anısına Mahmut Özgener’e geleneksel ebru sanatının doğaltaşa uygulandığı bir tablo plaket verdi. Özgener de Op. Dr. Beken’e nazar boncuğu armağan etti.

156 kez okundu.

Bunları da sevebilirsiniz