KİTVAK’ta görev değişimi

Pandemi öncesi yapılan genel kurulda görev değişimi yaşanan Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nın (KİTVAK) Mütevelli Heyet Başkanlığı’na Ramazan Soncul, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İklil Ulueren, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcılığı’na ise Aysel Öztezel getirildi. Pandeminin ardından yapılan ilk toplantıda Soncul’dan görevi devralan KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı İklil Ulueren, “Sevgili Başkanımızdan aldığımız güçle daha pek çok hayat projesini birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

KİTVAK’ın oybirliğiyle seçilen yeni yönetim kurulu Engin Cankeş ve Canan Özen (Başkan Vekilleri), Şenay Yener (Sayman), Yıldızay İçerler, Maksude Kılınç ve Nesrin Coşkun’dan oluştu. KİTVAK’ta yeni normalleşme döneminde yapılan ilk yönetim toplantısında konuşan Ramazan Soncul, başkanlığını yaptığı yönetim kurulunun bir aile haline geldiğini, yıllardan beri uyum içinde fedakarca çalıştıklarını söyledi. Mütevelli heyet başkanı olarak her an yönetimin yanında olacağını belirten Soncul, “Hücresel Tedavi Merkezi’nin en kısa zamanda hayata geçirilmesi en büyük dileğim. Bu ekip daha çok iş yapacak, başarılı projeler gerçekleştirecek” diye konuştu.

Daha fazla çocuk yaşama kazandırılacak

KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı İklil Ulueren, Ege Üniversitesi Pediatrik Kemik İliği Kök Hücre Nakli ekibinin uyguladıkları tedavi standartları yükseltecek ve yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak “Hücresel Tedavi Merkezi” projesi kapsamında onarım çalışmalarının başladığını belirtti. Vakfın İzmir’e Ege Üniversitesi’ne bir Onkoloji Hastanesi, biri Ege diğeri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde iki hasta ve hasta yakınları konukevi kazandırdığını anlatan Ulueren, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi çalışmaları başlayan, Ege Üniversitesi Pediatrik Kemik İliği Kök Hücre Nakli Bölümü’ne JACIE (Joint Accreditation Committee ) akreditasyon belgesi alınması hedeflenen projemizle daha fazla sayıda çocuğumuz yaşama kazandırılacak. Onkoloji tedavisi gören çocuklarımız Amerika’da, Avrupa’da tedavi gören çocuklarla eşit kalitede hizmeti alacak. Bu merkez Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgesi’nde bir ilk olacaktır. Kısaca Hücresel Tedavi Merkezi olarak adlandırılan bu proje bir hayat projesi. KİTVAK ailesi olarak bu önemli projeyi hayırseverlerimizin desteğini alarak en kısa zamanda tamamlamak en büyük dileğimiz.”

543 kez okundu.

Bunları da sevebilirsiniz