Kibar Mahallesi’ndeki çok amaçlı tesis açılışa hazırlanıyor

Karabağlar Belediyesi’nin Kibar Mahallesi’nde projelendirdiği çok amaçlı tesisin yapımı hızla sürüyor. İçinde düğün salonundan pazar yerine kadar birçok işlev barındıran tesisin sonbaharda hizmete girmesi planlanıyor.

Çok amaçlı tesisi yerinde inceleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, toplam 7 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip tesisin son şeklini aldığını, çatısının kapanma aşamasına geldiğini söyledi. Selvitopu, vatandaşların önemli bir ihtiyacını karşılayacak tesisin tüm bölgeye değer katacağını ile getirdi.

Kibar Mahallesi’ndeki çok amaçlı tesiste pazar yeri, düğün salonu, taziye evi, belediye birimleri yer alacak. Tesisi sonbahar aylarının başında hizmete almayı planladıklarını anlatan Muhittin Selvitopu, “Bu yatırımımızla, vatandaşlarımızın birçok ihtiyacı tek tesis çatısı altında karşılanmış olacak” dedi.

Kibar Pazaryeri ve Çok Amaçlı Tesisi, üç kattan oluşacak. Binanın en alt katı otopark olarak kullanılacak. Orta kat semt ve kültür merkezi, düğün salonu ve taziye evi işlevi görürken, uzay çatıyla örtülü üst kat ise pazar yeri olarak hizmet verecek.