Leonardo da Vinci’ye Saygı Sergisi sürüyor

Koronavirüs salgınına karşı tüm önlemlerin alındığı belirtilen Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisiyle birlikte kapılarını ziyaretçilere yeniden açtı. Salgına karşı alınan önlemler kapsamında ziyarete kapatılan sergi 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü sanatseverlerle buluştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen sergi, Leonardo da Vinci’den esinlenen Tülin Onat, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Ergin İnan, Yalçın Gökçebağ, Fevzi Karakoç, Onay Akbaş, Cem Sağbil, Mercan Dede, Barış Sarıbaş, Bahar Oganer, Burçin Erdi’nin heykelleri, yağlı boya eserleri ve video gösterilerinden oluşuyor.

Sergiye tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, şair Ahmet Telli, tiyatrocu Mehmet Erbil ve yazarlar Nedim Gürsel, Sunay Akın, İbrahim Karaoğlu, Metin Celal, Dr. Mustafa Tolay, Durmuş Akbulut ve Yalın Alpay gibi isimler destek verdiği belirtiliyor. Ressam Onay Akbaş’ın geliştirdiği projenin küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu üstleniyor.

Ölümünün 500. yıldönümü nedeniyle düzenlenen “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisi ziyaretçilerini salgına karşı alınan sıkı önlemler altında ağırlıyor. Girişte ateş ölçümü yapılıyor ve maskesiz ziyaretçi alınmıyor.

Sergi, 30 Temmuz 2020 Perşembe gününe kadar Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 09.00-18.00, Pazar günleri ise 12.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz