27. Marble İzmir Fuarı 24-27 Mart 2021’de

Dünya doğal taş sektörünün en büyük buluşmalarından biri olarak kabul edilen 26. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ertelenirken 2021 yılında düzenlenecek 27. fuarın tarihi belirlendi. Marble İzmir Fuarı Danışma Kurulu, 27. Marble İzmir Fuarı’nın Fuar İzmir’de, 24-27 Mart 2021 tarihleri arasında düzenlenmesini kararlaştırdı.

07 Temmuz 2020 günü internet ortamında çevrim içi düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer, 25 yıl önce serüvenine başlamış bir Marble İzmir Fuarı’ndan söz ettiklerini söyledi. “Tüm dünya her şeyi sınayan bir salgın ile yüzleşti. Ama biz fuarımızı yarı yolda bırakamayız” diyen Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonuç olarak insanlık ticarete ve üretmeye devam edecek. Bizim bu 25 yıllık birikimi 26. yılında da mutlaka devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Dijital fuarcılığı Türkiye’de ilk uygulama örneği olarak ortaya koyduk. Marble İzmir fuarımız için de benzer enstrümanları daha güçlü bir biçimde kullanabilecek durumdayız. Elimizi taşın altına koymaya ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi katılımı İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ’nin (İZFAŞ) Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, fuarlardaki dijital dönüşüm sürecinin kısa ve uzun vadede daha da yoğunlaşacağını ön gördüklerini söyledi. Küresel Fuarcılık Örgütü (UFI) ile de süreci değerlendirdiklerini ve kısa süre içerisinde fuarlarının tamamında dijital dönüşümü planladıklarını anlatan Alıcı, “Eylül sonu veya Ekim ayında doğal taş sektörünü dünya ile dijital ortamda buluşturmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

1-4 Nisan 2020 tarihinde kapılarını 26. kez açması planlanan Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı koronavirüs pandemisi nedeniyle belirsiz bir süre için ertelenmişti. 26. Marble İzmir Fuarı’nın 2020 yılının son çeyreğinde çevrimiçi düzenlenmesi öngörülüyor. 27. Marble İzmir Fuarı’nın da Fuar İzmir’de fiziki olarak gerçekleştirileceği belirtiliyor.

584 kez okundu.

Bunları da sevebilirsiniz