Ana Sayfa Güncel Haberler "Zorlu Konak Residence" yıkımları sürüyor

“Zorlu Konak Residence” yıkımları sürüyor

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım AŞ’nin halk arasında Kalearkası olarak tanımlanan bölgede yaşama geçirmek istediği 60 katlı “Zorlu Konak Residence” adlı projenin yaşama geçirilmesine ilişkin çalışmalar sürüyor. Uzun yıllar Austro-Türk şirketinin tütün deposu olarak kullanılan binalardan ikincisinin de yıkımına başlandı.

Kalearkası bölgesinde uzun yıllar tütün deposu olarak kullanılan iki bina Austro-Türk Tütün Şirketi’nin kapanmasıyla atıl durumda kalmıştı. Zorlu Holding tarafından satın alınan binalar bir dönem katlı otopark olarak kullanılmıştı. Binaların zemin katında son yıllarda kimi sanat etkinlikleri de düzenleniyordu.

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım AŞ’nin bölgede yaşama geçirmek istediği “Zorlu Konak Residence” adlı proje kapsamında ilkin deniz tarafında bulunan yaklaşık 6 bin metrekarelik bina yıkıldı. Vali Kazım Dirik Caddesi ile Akdeniz Caddesi ve Şehit Fethi Bey Caddesi ile 1351 Sokak arasında kalan alanın yeşil alan ve otopark olarak düzenleneceği belirtildi.

Proje kapsamında ikinci olarak Vali Kazım Dirik Caddesi ile 1352 Sokak ve 1351 Sokak ile Halit Ziya Bulvarı arasında kalan, daha önce Passtel AVM ve Migros mağazasının bulunduğu binanın yıkımına başlandı. “Zorlu Konak Residence” projesinin yaşama geçirileceği bu adada yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları hızla sürüyor.

“Zorlu Konak” isminin verileceği gökdelenin 60 katlı olması planlanıyor. Proje alanının yakınlarında kalan Hilton İzmir Oteli ise 35 katlı ve 142 metre yüksekliğinde. Kadifekale’nin rakımı ise 186 metre. Zorlu Konak’ın 250 metre dolayında olması bekleniyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments