Ana Sayfa Güncel Haberler Diyanet: Camilerde cemaatle namaza ara verildi

Diyanet: Camilerde cemaatle namaza ara verildi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başta camiler ve mescitler olmak üzere ibadethanelerde namaza ara verilmesi gerektiğini söyledi. Gazetecilere yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemlerine ilişkin açıklama yapan Erbaş, “Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir” dedi.

Namazların cemaatle kılınmasının virüsün hızlı biçimde yayılmasına neden olduğunu vurgulayan Ali Erbaş, şu görüşleri dile getirdi:

“Yaşanan bu olağanüstü durum dikkate alındığında cemaatle namaz kılınmaya devam edilmesi halinde virüsün yayılma riskinin artabileceği anlaşılmaktadır. Temel gayelerinden biri de insan hayatını korumak olan İslam dini insanların hayatını tehlikeye atacak uygulamalara asla cevaz vermez. Yeni tip koronavirüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir. Gerekli tedbirler alınarak camilerin münferiden namaz kılmak isteyenler için açık bulundurulmasına karar verilmiştir.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments