Marble Fuarı “ileri bir tarihe” ertelendi

Ege Maden İhracatçıları Birliği Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. 6 Mart 2020 Cuma günü Ege Maden İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği’nden üyelerine gönderilen mesajda “Ege Maden İhracatçıları Birliği Baskanımız Mevlüt Kaya, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer, TÜMMER Başkanı İbrahim Alimoğlu ve İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu’nun Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca ile bugün gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında İzmir MARBLE Doğaltas ve Teknolojileri Fuarı ileri bir tarihe ertelenmistir. Fuarın yeni tarihi Sağlık Bakanlığı ile istişare edilerek İZFAŞ tarafından belirlenecektir” denildi.

Ulusal katılımı Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Ege Maden İhracatçı Birliği (EMİB) tarafından düzenlenen Xiamen 2020 Doğaltaş Fuarı, Çin’deki koronavirüs salgını nedeniyle 06 – 09 Haziran 2020 tarihlerine ertelenmişti. Çin’deki fuarın ertelenmesi sonrasında yaşanan gelişmelere, Fuarİzmir’de düzenlenecek fuara gelecek katılımcıların uçak seferleri ve otel rezervasyonları iptalleri de eklenmişti.

Bütün bu gelişmeler karşısında dünyanın en önemli doğaltaş fuarları arasında yer alan ve bu yıl 01 – 04 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın da ileri bir tarihe alınması gündeme gelmişti. Sektör temsilcilerinin bir bölümü fuarın Xiamen 2020 Fuarı’nın ertelendiği tarihten önceki bir tarihe ertelenmesini önermişti.

Bir cevap yazın