Ana Sayfa Güncel Haberler Danışma kurulu Marble İzmir için bir karara varamadı

Danışma kurulu Marble İzmir için bir karara varamadı

Doğaltaş sektöründe dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın koronavirüsü salgını nedeniyle ertelenmesi tartışılıyor. Fuar danışma kurulunun Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan toplantısından karar çıkmadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, danışma kurulunun 15 Mart 2020 günü yeniden toplanmasını, kararın o toplantıda alınmasını önerdi.

Ulusal katılımı Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Ege Maden İhracatçı Birliği (EMİB) tarafından düzenlenen Xiamen 2020 Doğaltaş Fuarı, Çin’deki koronavirüs salgını nedeniyle 06 – 09 Haziran 2020 tarihlerine ertelenmişti. Çin’deki fuarın ertelenmesi sonrasında yaşanan gelişmelere, Fuarİzmir’de düzenlenecek fuara gelecek katılımcıların uçak seferleri ve otel rezervasyonları iptalleri de eklenmişti.

Bütün bu gelişmeler karşısında dünyanın en önemli doğaltaş fuarları arasında yer alan ve bu yıl 01 – 04 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın da ileri bir tarihe alınması gündeme gelmişti. Sektör temsilcilerinin bir bölümü fuarın Xiamen 2020 Fuarı’nın ertelendiği tarihten önceki bir tarihe ertelenmesini önermişti.

Marble İzmir’in ertelenmesi veya iptali, fuar danışma kurulunun 02 Mart 2020 Pazartesi günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan toplantısında ele alındı. Var olan koşulların tüm yönleriyle tartışıldığı toplantıdan kesin karar çıkmadı. Soyer’in önerisi doğrultusunda danışma kurulunun 15 Mart 2020 günü yeniden toplanması ve kesin kararın o toplantıda alınması görüşü ağırlık kazandı.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments