Ege Bölgesi Kariyer Fuarı düzenlenecek

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliğiyle “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı” düzenlenecek. Fuar, 20 – 21 Mart 2020 günlerinde, Kültürpark’ta 1 ve 2 numaralı hollerde gerçekleştirilecek. Ege Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı etkinlik, Ege Bölgesi’ndeki 17 farklı üniversitenin öğrencilerinin ve mezunlarının katılımına açık olacak.

Etkinliğe iş fırsatı yakalamak isteyen öğrenciler ve mezunlar, staj olacağı arayan öğrenciler, kariyer hedeflerini farklılaştırmak ve geliştirmek isteyen lisans, lisansüstü öğrencileri ve mezunlar katılabilecek. Katılımcı firma ve kurumlar fuar alanında iki gün boyu stant açarak öğrencilere ve mezunlara kendilerini tanıtabilecek.

İzmir Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’nda sunumlar, görüşme simülasyonları, atölye çalışmaları, bilgilendirme oturumları, örnek olay çalışmaları yer alacak. Firma ve kurumlar stantlarında iş ve staj için CV kabul edecek. Mezun ve son sınıf öğrencileriyle görüşmek isteyen kurum ve şirketlere görüşme odaları ayrılacak.

Öğrenciler ve mezunlar, etkinlik kapsamında oluşturulacak “yetenek kapısı platformu” aracılığıyla etkinlik ve eğitimlere başvurabilecek. İşverenler, bünyelerinde gerçekleşecek iş ve staj ilanlarını, fuar ve etkinlikleri ağ üzerinden gençlere duyurabilecek. Fuara katılan tüm firmalar bu platforma üye olarak yıl boyunca ücretsiz olarak platformdan yararlanma olacağı bulacak.

Bir cevap yazın