Yazar Tarık Dursun K. anısına hikaye ödülü

Türk Edebiyatı’na katkı sunmak ve usta sanatçıların adını yaşatmak amacıyla düzenlenen “Karşıyaka Belediyesi Geleneksel Homeros Edebiyat Ödülleri” kapsamındaki “Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü – 2020” için başvuru süreci 28 Şubat’ta sona erecek.

Yarışmanın tüm vatandaşlara açık olduğunu belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Toplumlar ve kentler, değerlerine gösterdikleri duyarlılık kadar çağdaştır, saygındır, onurludur. Bu anlayışla bu yıl, unutulmaz sanat emekçisi Tarık Dursun K.’nın adını yaşatmak amacıyla hikaye yarışmamızı gerçekleştiriyoruz. Büyük ustanın ailesinin de katkılarıyla düzenlediğimiz yarışmamıza özgün, daha önce ödül almamış ve yayınlanmamış hikayeye sahip herkesin katılımını bekliyoruz” dedi.

Karşıyaka’da yaşamış ve eserler vermiş yazar Tarık Dursun K. adına verilecek hikaye ödülüne, dileyen her yazar, kaleme aldığı özgün yapıtıyla başvurabilecek.

Yarışmanın Seçici Kurulu Gönül Çatalcalı, Veysel Çolak, Muzaffer Kale, Ayşem Kalyoncu, Fergun Özelli ve Hüseyin Yurttaş’tan oluşacak. Yarışmada ilk üçe giren eserler 29 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak. Aynı gün ödül töreni de düzenlenecek. Dereceye giren çalışmalar ortak kitap olarak da bastırılacak. Para ödüllü yarışmaya ilişkin detaylı bilgi için Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 0232 3994086 numaralı telefonundan detaylı bilgi alınabilir.

Bir cevap yazın