Bornova’da ikinci el araç pazarı açıldı

Bornova Belediyesi, Özkanlar’daki yeni pazaryerinde ikinci el araç pazarı açtı. Cumartesi günleri sebze ve tekstil pazarının kurulduğu Özkanlar pazaryerinde Pazar günleri ikinci el otomobil pazarı kurulmaya başladı.

Çevre yolunun Bornova viyadükleri altındaki pazaryerindeki ikinci el araç pazarını Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir birlikte açtı. Bir otomobilin alıcısıyla satıcısı arasındaki pazarlığına aracı olan İduğ, insanların güvenle otomobil alışverişi yapabilecekleri ikinci el araç pazarı kurduklarını söyledi.

Özkanlar pazaryerinin etkin bir pazar yeri olması istediklerini beliten Mustafa İduğ, Cumartesi günleri sebze ve tekstil pazarının, Pazar günleri ikinci el araç pazarının hizmet verdiği pazaryerinde antika pazarı kurmayı planladıklarını dile getirdi. İduğ, “Bu pazarlar Bornovamıza hareket getirecek. Bunun sonunda da ticari karlılık olacak” dedi.

Dövizin yükselmesi sonucu ikinci el otomobile talebin arttığını anlatan Mustafa İduğ, 2019 yılında sıfır otomobillerde 1 milyon beklenirken 480 bin, ikinci elde ise 1 milyon 700 bin otomobilin satıldığı bilgisini paylaştı. Bornova Belediye Başkanı İduğ, ikinci el araç pazarının kurulduğu ilk gün bir saat içinde 19 aracın satıldığını kaydetti.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Burada insanların kesesine göre otomobil alabilecekleri güvenli bir pazaryeri kurduk. Kurumları birbirine yaklaştırarak Bornova’da ticareti geliştireceğiz” diye konuştu. Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir de esnafın ikinci el araba satışı için Kemalpaşa’ya gitmek zorunda kalmadığını belirterek İduğ’a teşekkür etti.
19 kez okundu.

Bir cevap yazın