Galeri A’da güncel sanatı anlama ve yazma atölyeleri

Galeri A Güncel Sanat Merkezi, kültür için alan desteğiyle “Güncel Sanat Atölyeleri: Anlama ve Yazma” başlıklı bir proje gerçekleştiriyor. Proje kapsamında, 22-23 Kasım, 29-30 Kasım ve 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde üç farklı atölye düzenlenecek.

Konak’taki Galeri A Güncel Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak düzenlenecek atölye çalışmaları 20 kişiyle sınırlı olacak. Atölyeleri tamamlayan katılımcılara katılım belgesi de verilecek. Atölyeler, güncel sanat alanında önemli bilgi ve ulusal – uluslararası alanda deneyime sahip eğitmenler tarafından yürütülecek.

Atölye serisi, güncel sanat yazarlığı ve eleştirmenliğinin önemini ve gerekliliğini ortaya koyarak, bu alanda nasıl bir donanıma ihtiyaç duyulduğunu göstermek amacıyla, yetkin kişilerin deneyimlerinden yararlanılması için platform yaratmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında 22-23 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek ilk atölye “Güncel Sanatı Anlamak” başlığını taşıyor. İlk etkinlikte Fırat Arapoğlu, Ayşegül Kurtel, Gökçe Dervişoğlu Okandan sunumlarını gerçekleştirecek.

29-30 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan “Güncel Sanat Yazarlığı” atölyesinde Evrim Altuğ, Ayşegül Tabak, Nazlan Ertan deneyimlerini paylaşacak.

6-7 Aralık tarihlerinde düzenlenecek “Sanat Eleştirmenliği” başlıklı son atölyede ise Ragıp Ertuğrul, Kültigin Kağan Akbulut ve Rana Öztürk’ün katılımıyla “Eleştirel (Bakma / Düşünme / Okuma / Yazma)” başlıklı bir panel düzenlenecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın