CHP lideri Kılıçdaroğlu Soyer’i ziyaret etti

Belediye Başkanları Çalıştayı için İzmir’e gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karabağlar’da Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, “Kendisinin bir önceki büyükşehir belediye başkanımızda olduğu gibi başarılı bir performans göstereceğine yürekten inanıyorum. İzmir’de bütün belediye başkanları ile gayet güzel, birlikte sürdürülen bir çalışma var. Bu çalışmanın devam edeceğini yürekten inanıyorum” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden büyük mutluluk ve gurur duyduğunu dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Kendisinden hem güç hem moral alıyoruz. Türkiye’deki büyük değişimin önünü açtığı için kendisine minnettarız. İzmir olarak genel başkanımızı sevgi ve saygıyla kucaklıyoruz. Onun gösterdiği güvene layık olmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Soyer, ebru sanatı uygulanmış doğaltaşla oluşturulan bir tablo plaket hediye etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ziyaretin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu İzmirliler’in sorunlarını hızlı ve yerinde çözmek için kullandığı “Seyyar Makam” aracında bir süre konuk etti. İki gün sürecek “Belediye Başkanları Çalıştayı”nın CHP Genel Merkezi’nin seçimlerden sonra belediye başkanlarıyla yaptığı ikinci toplantı olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu toplantıda belediye başkanlarımızın geçen süre içinde yaptıkları çalışmaları, karşılaştıkları sorunları, sorunlara yönelik ürettikleri çözümleri kendilerinden dinleyeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın