Tariş Zeytinyağı Birliği fiyatı belirledi

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, kurumun tüm olanaklarını en iyi şekilde değerlendirerek, üreticisini de memnun etmeyi hedefleyen fiyat seviyesi belirlediklerini söyledi. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin 2019-2020 dönemi alım kampanyasında sızma yağlara 20 lira fiyat verdiklerini kaydeden Sürek, ”Birliğimiz, üretici ortaklarının yanında yer aldığını bu alım kampanyasında da bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin tüm kooperatifleri ve 28 bin ortağıyla bölgede güçlü bir yapıya sahip olduğunu anlatan Hilmi Sürek, en önemli gücünün ortakları, ortaklarının ürünü olan zeytinyağının kalitesi olduğunu vurguladı. Sürek, “Birliğimizin açıkladığı alım fiyatının sadece ortaklarına değil, tüm üreticilere olumlu yansıması dileğindeyiz” diye konuştu.

Hilmi Sürek, 2019-2020 sezonu Türkiye zeytinyağı rekolte tahmininin 225 bin ton olduğunu anımsatarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Zeytinyağının anavatanı Türkiye’dir. Bu yıl hem rekolte hem de kalite açısından iyi bir sezon yaşayacağız. Birlik olarak, sadece ortaklarımızdan aldığımız ve kendi tesislerimizde sıktığımız ürünleri Tariş markasıyla iç ve dış pazarlarda en iyi şekilde değerlendireceğiz. Amacımız dalgalı ve zaman zaman belirsiz olan zeytinyağı piyasasında üreticimizin ürününü en iyi şekilde değerlendirmek ve kazancını arttırmaktır.”
16 kez okundu.

Bir cevap yazın